Whatsapp Phone

Fransız Askısı / Asansörü

Fransız Askısı / Asansörü

Zamanla, insan yüzü yerçekimi ve yaşlanmanın etkilerini önlemede başarısız olmaya başlar. Kollajen ve elastikiyet kaybı ve bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle yüz derisi sarkmaya ve kırışmaya başlar ve kişi olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. Fransız germe yöntemi, estetik yüz cerrahisini düşünmeyen hastalar için etkili ve önemli bir alternatif olarak kabul edilmektedir.

Fransız Asansörü Nedir?

Zamanla, insan yüzü yerçekimi ve yaşlanmanın etkilerini önlemede başarısız olmaya başlar. Kollajen ve elastikiyet kaybı ve bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle yüz kırışır ve kişi olduğundan daha yaşlı görünmeye başlar. Kırışıklıklar sizi yorgun, asabi ve mutsuz gösterir. Fransa’da geliştirilen ameliyatsız bir yüz germe işlemi olan French Lip yöntemi, içi silikon malzemeden, dışı ise polyesterden oluşan esnek ipler kullanılarak cildi gererek gençleşmeyi sağlar.

Kimler French Lift yaptırabilir?

French lift, cerrahi çözümlere başvurmak istemeyen, eski canlı, canlı görünen cildini geri isteyen kadın ve erkekler için ideal bir uygulamadır. Yüz germe işlemine alternatif olan bu işlem, kişinin zamanda geriye gitmesine ve dolayısıyla yaşlanmasını geciktirmesine olanak tanır. French Lift, kısmi yüz felci olan hastalarda olduğu gibi yaşlanma koşullarında da kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. İçi silikon, dışı polyesterden üretilen ipler biyolojik olarak insan vücuduyla uyumludur ve yıllarca cilt altında kalabilirler.

French Lift hangi bölgelere uygulanabilir?

French Lift, sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde kullanıldığı için genellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Ayrıca vücudun diğer bazı bölgelerine de uygulanır.

Uygulama alanları:

Tüm cilt tiplerinde etkili olacak mı?

French lift aşırı kırışık ve sarkmış ciltler için uygun değildir. Bu gibi durumlarda hasta yüz germe operasyonlarına yönlendirilir. Bu işlem, hafif gevşeklik gösteren ince ciltler için en etkili ve estetik sonuçları sağlar, ancak çok ince ve kırışık ciltler veya kalın ve çok ağır ciltler için sonuçlar tatmin edici olmayacaktır.

French Lift’in Avantajları

Bu işlemin en önemli avantajı dikiş izi bırakmadan güvenli, ağrısız ve rahat bir şekilde uygulanabilmesidir. Lokal anestezi ile uygulandığı için hastaneye yatış gerekmez ve hasta hemen normal hayatına dönebilir. Askı etkisinden dolayı yukarıya doğru kuvvet uygulayarak yerçekiminden kaynaklanan sarkmaları tedavi eder ve son derece etkili sonuçlar verir. 37-70 yaş arası ihtiyaç sahibi kadın ve erkeklere uygulanabilir. Sonuçlar oldukça doğal. Mimiklerde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Kişi gevşeklik hissederse tekrar French lift yaptırabilir.

French Lift nasıl uygulanır?

Dinamik asansörler yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemle lokal anestezi ile uygulanır. İşlem öncesi yapılan kontrolde uygulama bölgesinde çalışılacak noktalar belirlenir ve ipler cilt altına yerleştirilir. İpliğin tutuş bölgesi kafa içi (kulak üstü) olarak tercih edildiğinden dikiş atılmasına gerek kalmadan işlem sonlandırılır. İşlem sonrası oluşabilecek bir iltihap ağrı kesiciler ile kolaylıkla giderilebilir. Hasta işlemden hemen sonra normal günlük aktivitelerine dönebilir.

French Lift Öncesi ve Sonrası

İşlem öncesi ne gibi önlemler alınmalıdır?

Prosedür özel bir önlem veya gerekli tedavi gerektirmez. İşlem öncesi doktorunuz tarafından ipler ve germe işlemi hakkında bilgi sahibi olmanız için tüm detaylar hakkında bilgilendirileceksiniz.
İşlemden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Fransız Asansörü Fiyatı

French lift ve fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

French Lift Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ağrılı bir işlem midir?

French lift, lokal anestezi altında herhangi bir kesi yapılmadan yapılan ağrısız bir işlemdir.

İşlem seansta ne kadar sürer?

Tek seans yeterlidir. Yeni bir seans yaptırmak isterseniz beş yıl sonra yaptırabilirsiniz.

Dinamik iplikler yaşlanmayı durdurur mu?

İplerin zamanı durdurmak gibi bir etkisi yoktur, bu yüzden yaşlanmayı önlemek gibi bir mucize beklemek yanlış olur.

Süreç tersine çevrilebilir mi?

Dilerseniz French Lift yaptırdıktan birkaç yıl sonra mevcut ipleri tekrar gerdirebilir, yeni iplerle yeni bir işlem yaptırabilir veya başka bir gençleştirme tekniğine sahip olabilirsiniz.

İşlemin herhangi bir yan etkisi var mı?

İşlem sırasında kullanılan ipler, insan derisi ile tamamen uyumlu, dışı silikon, içi polyesterden üretilmiş iplerdir. İşlem sonrası yan etkiler nadirdir ve varsa çok azdır ve hasta ertesi gün normal aktivitelerine dönebilir.

İplikler ne kadar sürer?

French lift, teknolojik olarak en gelişmiş yöntemlerden biridir ve diğer gençleştirme uygulamalarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri diğer yöntemlere göre çok daha uzun sürmesidir. Uygun hastalarda cerrahiye tam bir alternatif olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İplikler zarar verir mi?

İşlem sırasında kullanılan ipler, insan derisi ile tamamen uyumlu, dışı silikon, içi polyesterden üretilmiş iplerdir. Bu nedenle insan sağlığına zararlı etkileri yoktur.