Whatsapp Phone

Mezoterapi

Mezoterapi

Cilt için kullanılan kremlerin çoğu cilt altına nüfuz edemez. Kremlerde cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler ve diğer moleküller cilt yüzeyinde kalır. Cildine düzenli olarak bakamayan, sigara ve alkol kullananlar, yoğun bir yaşam süren ve stres altında yaşayan kişilerde erken yaşlarda kırışıklarla birlikte kuru bir cilde sahip olmaya başlarlar. Gerekli vitaminler cilt yüzeyine ulaşmadığı için cilt elastikiyetini ve nemini kaybeder.

Aynı sonuca ulaşmak için aylarca kullanılması gereken kremlerin aksine, cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin deri altına enjeksiyonu tek seferde cildin sağlığını ve canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur. Bu nedenle cilt bakımında zorluk yaşayan bireylerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir.

Mezoterapi nedir?

Vitaminler, mineraller, amino asitler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin cildin alt katmanlarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

Kullanım alanları

Yüz, boyun, göğüs dekoltesi ve ellerde yaşlanmanın etkilerini gidermeye yardımcı olur. Alkol veya sigara nedeniyle zarar görmüş cildi yenilemek için de uygulanır. Güneşten zarar görmüş, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, sağlıklı beslenmeyen ve cildine özen göstermeyen kişilerde, kuruluk veya sarkma şikayeti olan kişilerde çok yüksek iyileştirici etkiye sahiptir. Cilt hasarının etkileri ortaya çıkmadan, çizgi ve kırışıklıklar oluşmadan düzenli olarak mezoterapi uygulanırsa cildin yaşlanması gecikecek ve cilt sağlıklı görünecektir.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Tedavi öncesi profesyonel bir cilt temizliği yapılır. Krem ile lokal anestezi uygulandıktan sonra cilt yüzeyine çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler, antioksidanlar ve hyaluronik asit karışımı enjekte edilir. Enjeksiyonda kullanılan iğneler çok ince ve özel olarak tasarlanmış iğnelerdir, bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı olmaz.

Mezoterapi uygulaması için kaç seans gereklidir?

Seans sıklığı ve sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte 4 hafta arayla 3 seans ile başlayıp ihtiyaca göre 3 ayda 1 seans olarak 6 seansa kadar tamamlanabilir.

Mezoterapinin etkisi ne zaman görünür hale gelir?

Cildin durumuna ve mezoterapinin uygulandığı bölgeye göre olumlu sonuçlar çoğunlukla 2-3 seanstan sonra görülür.

Mezoterapi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Mezoterapi uygulamasından sonra uygulama yapılan bölgeyi birkaç saat yıkamayın ve tahriş edici ürünlerden kaçının. İlk 24 saat güneş banyosundan kaçının.

Kimler mezoterapi yaptıramaz?

Hamileler, felç geçirenler, şeker hastaları, birden fazla ilaç kullanan kalp hastaları, kanser hastaları ve kan pıhtılaşma sorunu olan kişiler mezoterapi yaptıramazlar.

Mezoterapinin yan etkileri

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası hassas ciltlerde oluşabilecek hafif kızarıklıklar kendiliğinden geçecektir.

Mezoterapinin zararlı etkileri

Mezoterapi doğru uzman tarafından doğru kombinasyon hazırlanarak yapılırsa hiçbir zararı olmaz ve çok etkili faydaları vardır.