Whatsapp Phone

Rinoplasti KBB mi Plastik mi?

Rinoplasti KBB mi Plastik mi?

Rinoplasti KBB mi Plastik mi? sorusuyla çok fazla karşılaşıyoruz. Rinoplasti ameliyatı, hem KBB uzmanları hem de plastik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır.

KBB uzmanları, kulak, burun ve boğaz hastalıklarının tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış doktorlardır. Rinoplasti ameliyatı, burunun nefes alma fonksiyonlarını iyileştirmek için de kullanılabileceğinden, KBB uzmanları bu ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli bilgi ve beceriye sahiptir.

Plastik cerrahlar ise cilt, yüz, boyun, göğüs, karın ve ekstremitelerin estetik ve fonksiyonel sorunlarını tedavi eden doktorlardır. Rinoplasti ameliyatı, burun şeklini ve boyutunu değiştirmek için kullanılabileceğinden, plastik cerrahlar bu ameliyatı gerçekleştirmek için gerekli bilgi ve beceriye sahiptir.

Ameliyat için hangi uzmanın tercih edileceği, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişebilir. Ben Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi olarak hizmet vermekte olan bir cerrah olarak burun ameliyatlarında kendinizi iyi hissedeceğiniz ve güvendiğiniz her branştaki meslektaşlarımı tercih edebilirsiniz demek isterim.

Her iki uzmanlık alanında da deneyimli ve başarılı cerrahlar bulunmaktadır. Ameliyat için bir uzman seçerken, uzmanın eğitim ve deneyimini araştırmak önemlidir. Ayrıca, ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzla açıkça konuşmak ve ne tür bir sonuç beklediğinizi belirtmek önemlidir.