Whatsapp Phone

Soğuk lipoliz

Soğuk lipoliz

Kilo problemi olan kişilerde ya da bölgesel olarak fazla yağı olan kişilerde uygulanan yağları eritme yöntemidir.

Özellikle karın, sırt, bacak içleri, kalçalar gibi bölgelerdeki yağları azaltan ameliyatsız kilo verme yöntemidir. İstenmeyen fazla yağları belirli bir sıcaklıkta soğutur ve diğer hücrelere zarar vermeden vücuttan atılmasını sağlar. En az 60 dakika süren bu yöntem, ilgili bölgedeki yağların alınmasında tek seansta minimum %20 başarı sağlar. İşlem herhangi bir ağrı veya acıya neden olmaz.

Ameliyatsız bir estetik yöntem olan kriyolipoliz, liposuction veya Vaser Liposuction gibi herhangi bir cerrahi işlem yaptırmak istemeyen hastalar için oldukça faydalı bir yöntemdir. İşlem sonrası günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. İlk uygulamadan sonra hafif sonuçlar çıkmaya başlasa da en iyi sonuçlar 2-4 ay sonra ortaya çıkıyor. Bu süreçte bol su içip spor yaparsanız sonuçlar çok daha erken ortaya çıkacaktır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Dondurucu sıcaklıkları kullanarak, çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini küçültmek ve geri dönüşümsüz olarak yok etmek için vücuttaki istenmeyen yağ birikimini ortadan kaldıran bir yöntemdir.

Cryolipolysis nasıl çalışır?

Cryolipolysis işlemi sırasında yok edilen yağ hücreleri vücudun kendi inflamatuar sistemi tarafından atılır. Zamanla uygulamanın yapıldığı yağ tabakasının kalınlığında belirgin bir azalmaya neden olur.

Kullanım Alanları

Cryolipolysis üst ve alt karın bölgeleri, kalçalar, bel yanları, sırt bölgeleri, kollar, bacaklar ve gıdı bölgesinde başarıyla uygulanmaktadır.

Kimler Cryolipolysis olamaz?

18 yaşın altındaki kişiler, hamile kadınlar, paroksismal soğuk hemoglobinürisi (soğuk algınlığında ortaya çıkan morluklar), kriyobulinemisi olanlar, raynaud sendromlu kişiler bu işlemden kaçınmalıdır.

Cryolipolysis nasıl yapılır?

Uygulama sırasında cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden kontrollü bir şekilde soğutulur. Uygulama bittiğinde cihaz işlemi durdurur ve hasta normal aktivitelerine devam eder. İşlem sırasında dinlenebilir veya kitap okuyabilirsiniz.

Cryolipolysis kaç seansta ve ne sıklıkla uygulanır?

Cryolipolysis uygulaması için genellikle 1 seans yeterlidir. Bazı durumlarda bölgenin ihtiyacına göre seans tekrarı gerekebilir. Uygulama sıklığına kişinin durumuna göre karar verilir.

İşlem ağrılı mı?

Vakum uygulaması sırasında kişiye göre hafif ağrı hissedilmesi mümkündür.

Etkisi ne zaman görünür hale gelir?

İlk uygulamadan sonra olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlasa da en iyi sonuçlar 2-4 ay sonra görünür hale gelir. En az 60 dakika süren bu yöntem, ilgili bölgedeki yağların alınmasında tek seansta minimum %20 başarı sağlar.

Cryolipolysis sonrası yapılması gerekenler

Cryolipolysis tedavisi herhangi bir iyileşme süresi gerektirmez. İşlemden hemen sonra normal günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Uzmanlar, tedavinin etkisini arttırmak için bol su içilmesini önermektedir.

Cryolipolysis’in yan etkileri

Bugüne kadar yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Tedavi bölgesinde geçici etkiler olan uyuşma, hafif morarma, sertlik hissi olabilir.

Soğuk Lipolizin Zararlı Etkileri

Cryolipolysis (yukarıda belirtilen durumlar dışında) herhangi bir zarar vermez. Ağrı, spazm, yara izi veya yaşam kalitesinin düşmesine neden olan diğer bazı yöntemlerden farklı olarak bu yöntemde bu tür sonuçlara neden olmaz.