Whatsapp Phone

Devlet Hastanesi Rinoplasti Yapar mı?

Devlet Hastanesi Rinoplasti Yapar mı?

Evet, devlet hastanelerinde rinoplasti yapılmaktadır. Ancak, rinoplasti ameliyatı, estetik amaçlı bir ameliyat olduğu için, SGK tarafından karşılanmaz. Bu nedenle, rinoplasti ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin, ameliyatın masraflarını kendileri karşılamaları gerekir.

Devlet hastanelerinde rinoplasti ameliyatı yapan cerrahlar, bu konuda deneyimli ve uzman doktorlar ise sizin açınızdan sorun olmayacaktır. Devlet hastanelerinde yapılan rinoplasti ameliyatları, özel hastanelerde yapılan ameliyatlar kadar başarılı sonuçlar verebilir. Ancak unutmamak gerekir ki özel bir doktora olunan ameliyat ile Devlet hastanesinde olacağınız ameliyat arasında taşınan sorumluluk konusunda farklı yaklaşımlar olabilir.

Devlet hastanesinde rinoplasti ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin, öncelikle ilgili cerrahi bölümüne başvurmaları ve muayene için sıra alması gerekir. Cerrah, hastanın genel sağlık durumunu değerlendirerek, ameliyatın uygun olup olmadığını belirleyecektir. Ameliyata karar verilmesi durumunda, hastaya ameliyata hazırlık için gerekli bilgiler verilecektir.

Devlet hastanesinde rinoplasti ameliyatı için gün verilir ve ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi, burun şeklinin ve boyutunun ne kadar değiştirileceğine bağlı olarak değişir. Ameliyattan sonra, hasta birkaç gün hastanede gözlem altında tutulur.

Devlet hastanesinde rinoplasti ameliyatı sonrası, hastanın burnunu darbelerden koruması ve doktorun talimatlarına uyması önemlidir. Ameliyat sonrası, burun bölgesinde şişlik ve morarma görülebilir. Bu şişlik ve morarma, genellikle ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta içinde azalır.

Devlet hastanesinde rinoplasti ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin, ameliyatın risklerini ve faydalarını dikkatlice değerlendirmeleri ve deneyimli bir cerrah seçmeleri önemlidir. Rinoplasti ameliyatı öncesi ve sonrasıyla hem lüks sayılabilecek hem de özel ilgi isteyen bir süreç yaşayacağınız bir operasyondur. Hastalar genellikle konfor için bu ameliyatı olmak isterler. Bunları göz önünde bulundurmak sizlere yardımcı olabilir.